If you have information concerning these crimes or suspects: 1(800)-AA-CRIME
If your tip leads to an arrest - You may earn a cash REWARD up to $1,000. Call 1-800-AA-CRIME between 12 & 1 PM (PST) any Tuesday to check for any pending Rewards.
WE HAVE 7 PLACES TO BECOME A CRIME STOPPER! Wanted Suspects Unsolved Crimes Crime of the Week Cold Case Homicides Animal Abuse Still on the Run Missing Persons
Like us on Facebook!
Parole Violation
Wanted as of 06/18/2024
|
| Name: | Addison II, Jerry Lawayne |
| Alias: | Shotgun |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 05/23/1978 |
|
Age: | 47 |
| Height: | 6ft2in |
|
Weight: | 185 |
| Hair: | Brown |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: transient |
| Case: CDCR SAFE Xref2022135 |
PC211
Wanted as of 10/24/2024
|
| Name: | eSuspect, Unknown Male |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
|
| Wanted By: SSD, (916) 874-5979 (desk) or email: , NRUSSELL@SACSHERIFF.COM |
On October 14th, 2024 at approximately 2100 hours, the Sheriff’s Office responded to an armed subject call at a Walmart on Watt Avenue. After speaking with employees and witnesses, Deputies learned the suspect entered the business, selected merchandise which he placed into a shopping cart, and exited after passing all points of sale. The employees intervened to get the merchandise back and the suspect produced a fixed blade knife which he utilized to fend them off and get away with the goods.
|
More Photos

Parole Violation - Failure to register as a sex offender
Wanted as of 05/21/2024
|
| Name: | MEZA, Silvestre Mondragon |
| Gender: | Male |
|
Race: | Hispanic |
| DOB: | 04/03/1969 |
|
Age: | 56 |
| Height: | 5ft4in |
|
Weight: | 120 |
| Hair: | Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: Ventura County, California |
| Case: CDCR FAT CDC #H16917 |
Parole violation - Failure to register as a sex offender
Wanted as of 05/21/2024
|
| Name: | MAGDALENO JR., Roberto |
| Gender: | Male |
|
Race: | Hispanic |
| DOB: | 06/20/1971 |
|
Age: | 54 |
| Height: | 5ft8in |
|
Weight: | 135 |
| Hair: | Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Scars, Marks, Tattoos: Tattoos on chest (several ladies in a collage, EMEPE), left arm, left leg, left shoulder (bandito w/ several ladies) |
| Last Known Address: Ventura County, California |
| Case: CDCR FAT CDC #H65662 |
Parole violation - Failure to register as a sex offender
Wanted as of 05/21/2024
|
| Name: | BARRERA, Marcos Antonio |
| Gender: | Male |
|
Race: | Unknown |
| DOB: | 08/10/1976 |
|
Age: | 49 |
| Height: | 5ft9in |
|
Weight: | 300+ |
| Hair: | Bald |
|
Eyes: | Brown |
|
| Scars, Marks, Tattoos: Numerous tattoos including Joker card on back, Eastside Familia on chest |
| Last Known Address: Santa Barbara County, California |
| Case: CDCR CFAT CDC #BJ5647 |
Failure to register as a sex offender
Wanted as of 01/04/2024
|
| Name: | LAKETA, Jonathan |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 04/17/1960 |
|
Age: | 65 |
| Height: | 5ft10in |
|
Weight: | 165 |
| Hair: | Brown |
|
Eyes: | Blue |
|
| Last Known Address: Transient, Placerville |
| Case: SSO SAFE XRef 3232822 |
| Laketa has also been known to frequent the 3500 block of J Street in Sacramento. |
Burglary
Wanted as of 08/01/2023
|
| Name: | MAZZA, William Charles |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 12/24/1959 |
|
Age: | 66 |
| Height: | 5ft10in |
|
Weight: | 180 |
| Hair: | Gray |
|
Eyes: | Blue |
|
| Case: SSO Prop Crimes XRef 82039 |
| Mazza is known to frequent the Carmichael and Citrus Heights areas. |
Parole violation
Wanted as of 11/28/2023
|
| Name: | WALQUIST, Alexander |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 01/21/1993 |
|
Age: | 33 |
| Height: | 5ft8in |
|
Weight: | 155 |
| Hair: | Brown |
|
Eyes: | Green |
|
| Scars, Marks, Tattoos: Tattoos on left arm |
| Last Known Address: Transient, Sacramento |
| Case: CDCR CFAT CDC #BB6449 |
| Walquist is originally from southern California and is possibly transient in the Sacramento area. |
Homicide
Wanted as of 08/01/2024
|
| Name: | BENITEZ, Hector Manuel |
| Alias: | David Ruiz Torres, Edgar Omar Reguera |
| Gender: | Male |
|
Race: | Hispanic |
| DOB: | 06/01/1974 |
|
Age: | 51 |
| Height: | 5ft6in |
|
Weight: | 170 |
| Hair: | Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Case: SPD Xref 3669182 |
| Tips leading to an arrest are eligible for a CASH reward and tipsters remain anonymous. Tips are paid in cash, and you are never asked for identification. Contact Sacramento Valley Crime Stoppers at (916) 443-HELP (4357), 1-800-AA-CRIME, or **TIPS. Use the “P3 TIPS” app or online at www.sacvalleycrimestoppers.com. |
Evade police
Wanted as of 04/12/2025
|
| Name: | Clark, Mack Ira |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 12/02/1991 |
|
Age: | 34 |
| Height: | 6ft0in |
|
Weight: | 240 |
| Hair: | Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Case: XREF: 4149970 |
| Anyone with information regarding this case is Sacramento Valley Crime Stoppers at (916) 443-HELP. Tips leading to an arrest are eligible for a CASH reward of and tipsters remain anonymous. Tips are paid in cash, and you are never asked for identification. Contact Sacramento Valley Crime Stoppers at (916) 443-HELP (4357), 1-800-AA-CRIME, or **TIPS. Use the “P3 TIPS” app or online at www.sacvalleycrimestoppers.com |
Bench Warrants
Wanted as of 08/18/2025
|
| Name: | LOR, Xa |
| Gender: | Male |
|
Race: | Asian |
| DOB: | 03/04/1986 |
|
Age: | 40 |
| Height: | 5ft3in |
|
Weight: | 125 |
| Hair: | Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: Sacramento, CA |
| Case: Xref3738411 |
Tips leading to an arrest are eligible for a CASH reward and tipsters remain anonymous. Tips are paid in cash, and you are never asked for identification. Contact Sacramento Valley Crime Stoppers at (916) 443-HELP (4357), 1-800-AA-CRIME, or **TIPS. Use the “P3 TIPS” app or online at www.sacvalleycrimestoppers.com.
|
Bench Warrants
Wanted as of 08/18/2025
|
| Name: | WILLIS, Sinclair |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 12/15/1984 |
|
Age: | 41 |
| Height: | 5ft9in |
|
Weight: | 135 |
| Hair: | Bald |
|
Eyes: | Brown |
|
| Scars, Marks, Tattoos: Tattoos on neck, chest, and Forearms |
| Last Known Address: Sacramento, CA 95817 |
Tips leading to an arrest are eligible for a CASH reward and tipsters remain anonymous. Tips are paid in cash, and you are never asked for identification. Contact Sacramento Valley Crime Stoppers at (916) 443-HELP (4357), 1-800-AA-CRIME, or **TIPS. Use the “P3 TIPS” app or online at www.sacvalleycrimestoppers.com.
|
Parole Violation
Wanted as of 12/24/2025
|
| Name: | PEREZ, Brittany |
| Gender: | Female |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 06/08/1987 |
|
Age: | 38 |
| Height: | 5ft8in |
|
Weight: | 215 |
| Hair: | Brown |
|
Eyes: | Brown |
|
| Case: xref 2565954 |
| Wanted By: California Department of Corrections, Sacramento, CA |
If you know of her whereabouts, please contact the California Department of Corrections Community Compliance Unit or Crimestoppers.
Tips leading to an arrest are eligible for a CASH reward and tipsters remain anonymous. Tips are paid in cash, and you are never asked for identification. Contact Sacramento Valley Crime Stoppers at (916) 443-HELP (4357), 1-800-AA-CRIME, or **TIPS. Use the “P3 TIPS” app or online at www.sacvalleycrimestoppers.com. |
More Photos

| Page 9 of 9 | 173 Records | Prev | Next |