If you know where this suspect might be, please call Crime Stoppers at 205-254-7777 or click the submit a tip button on this page and get your private code number. You will remain anonymous and eligible for a cash reward if your tip to Crime Stoppers leads to an arrest.
PLEASE NOTE that all persons posted on Crime Stoppers of Metro Alabama's Wanted Page are considered innocent until proven guilty. A criminal charge is an accusation.
*You may use the dropdown and Sort by Agency or Search by County Name:
Bibb, Blount, Chilton, Cullman, Jefferson, Shelby, St Clair (Do not put a period after St in St Clair), or Walker. We are working to make our new site more searchable.
Cordarien Isaiah Williams is wanted in JEFFERSON COUNTY for a Felony Warrant charging him with Aggravated Assault Attempted Murder.
Wanted as of 04/21/2026
|
| Name: | WILLIAMS, CORDARIEN ISAIAH |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 10/15/2000 |
|
Age: | 25 |
| Height: | 5ft9in |
|
Weight: | 145 |
| Hair: | Long Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 1900 Block Reed Road, Center Point, Alabama 35215 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Tavonte Quartez Stubbs is wanted in JEFFERSON COUNTY for a Felony Warrant charging him with Aggravated Assault Attempted Murder.
Wanted as of 04/20/2026
|
| Name: | STUBBS, TAVONTE QUARTEZ |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 11/13/1996 |
|
Age: | 29 |
| Height: | 6ft0in |
|
Weight: | 150 |
| Hair: | Full Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 2800 Block John Bryan Road SW, Birmingham, Alabama 35211 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Ashton Christopher Robinson is wanted in JEFFERSON COUNTY on a Felony Warrant charging him with Domestic Violence by Strangulation or Suffocation.
Wanted as of 04/21/2026
|
| Name: | ROBINSON, ASHTON CHRISTOPHER |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 07/04/1990 |
|
Age: | 35 |
| Height: | 6ft3in |
|
Weight: | 270 |
| Hair: | Short Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 7100 Block 1st Avenue South, Birmingham, Alabama 35206 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Peter Michael Petitti is wanted in JEFFERSON COUNTY on a Felony Warrant charging him with Burglary 3rd Degree.
Wanted as of 04/22/2026
|
| Name: | PETITTI, PETER MICHAEL |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 12/21/1984 |
|
Age: | 41 |
| Height: | 5ft7in |
|
Weight: | 190 |
| Hair: | Short Brown |
|
Eyes: | Hazel |
|
| Last Known Address: 1100 Block Independance Drive , Alabaster, Alabama 35007 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Rodney Earl Jeffery is wanted in JEFFERSON COUNTY for a Felony Warrant charging him with Burglary 3rd Degree.
Wanted as of 04/22/2026
|
| Name: | JEFFERY, RODNEY EARL |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 12/25/1968 |
|
Age: | 57 |
| Height: | 5ft9in |
|
Weight: | 180 |
| Hair: | Short Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 4300 Block of Pulaski Street, Birmingham, Alabama 35217 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Brian Jay Helton is wanted in JEFFERSON COUNTY on a Felony Warrant charging him with Sex Offender Registration Notification Act.
Wanted as of 04/20/2026
|
| Name: | HELTON, BRIAN JAY |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 05/30/1974 |
|
Age: | 51 |
| Height: | 6ft0in |
|
Weight: | 190 |
| Hair: | Short Brown |
|
Eyes: | Blue |
|
| Last Known Address: 1400 Block Sardis Road, Birmingham, Alabama 35071 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Clyde Harris is wanted in JEFFERSON COUNTY on Felony Warrants charging him with Sex Offender Registration Notification Act Violation.
Wanted as of 04/20/2026
|
| Name: | HARRIS, CLYDE |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 12/15/1976 |
|
Age: | 49 |
| Height: | 5ft8in |
|
Weight: | 210 |
| Hair: | Short Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 1400 Block Frisco Street, Birmingham, Alabama 35224 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Edwin Rayshod Goldthwaite is wanted in JEFFERSON COUNTY for Felony Warrants charging him with Sex Offender Registration Notification Act Violation.
Wanted as of 04/21/2026
|
| Name: | GOLDTHWAITE, EDWIN RAYSHOD |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 08/28/1975 |
|
Age: | 50 |
| Height: | 5ft11in |
|
Weight: | 250 |
| Hair: | Short Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 2800 Block 31st Street Ensley, Birmingham, Alabama 35208 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Nyia Keoshia Fair is wanted in JEFFERSON COUNTY on Felony Warrants charging her with Aggravated Stalking 1st degree.
Wanted as of 04/22/2026
|
| Name: | FAIR, NYIA KEOSHIA |
| Gender: | Female |
|
Race: | Black |
| DOB: | 03/31/1994 |
|
Age: | 32 |
| Height: | 5ft7in |
|
Weight: | 165 |
| Hair: | Long Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 1700 Block 32nd Place North, Birmingham, Alabama 35234 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Giovanni Austin is wanted in JEFFERSON COUNTY for a Felony Warrant charging him with Failure to Appear on the charge of Attempted Murder.
Wanted as of 04/21/2026
|
| Name: | AUSTIN, GIOVANNI |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 03/26/1998 |
|
Age: | 28 |
| Height: | 6ft2in |
|
Weight: | 165 |
| Hair: | Short Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 2300 Block 7th Avenue North, Birmingham, Alabama 35203 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Laron Dimitric Player is wanted in JEFFERSON COUNTY on Felony Warrants charging him with Failure to Appear on Drug Trafficking.
Wanted as of 04/16/2026
|
| Name: | PLAYER, LARON DIMITRIC |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 05/07/1978 |
|
Age: | 47 |
| Height: | 5ft11in |
|
Weight: | 175 |
| Hair: | Short Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 4000 Block Mountain View Drive, Pinson, Alabama 35126 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Terrell King is wanted in JEFFERSON COUNTY on felony warrants charging him with Failure to Appear on Burglary 3rd degree.
Wanted as of 04/16/2026
|
| Name: | KING, TERRELL |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 06/05/1987 |
|
Age: | 38 |
| Height: | 5ft8in |
|
Weight: | 145 |
| Hair: | Short Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 1800 Block 13th Way SW, Birmingham, Alabama 35211 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Rakim Renard Brown is wanted in JEFFERSON COUNTY on Felony Warrants charging him with Domestic Violence Burglary 3rd degree.
Wanted as of 04/17/2026
|
| Name: | BROWN, RAKIM RENARD |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 06/14/1993 |
|
Age: | 32 |
| Height: | 5ft2in |
|
Weight: | 170 |
| Hair: | Full Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 500 Block 41st Street North, Birmingham, Alabama 35222 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Anqunetta Renea Fairley is wanted in JEFFERSON COUNTY for a Felony Warrant charging her with Retail Theft 1st degree.
Wanted as of 04/13/2026
|
| Name: | FAIRLEY, ANQUNETTA RENEA |
| Gender: | Female |
|
Race: | Black |
| DOB: | 09/14/1984 |
|
Age: | 41 |
| Height: | 5ft8in |
|
Weight: | 170 |
| Hair: | Full Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 700 Block 80th Place South, Birmingham, Alabama 35206 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
James Blake Deavours is wanted in JEFFERSON COUNTY for a Felony Warrant charging him with Sex Offender Registration Notification Act.
Wanted as of 04/14/2026
|
| Name: | DEAVOURS, JAMES BLAKE |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 08/14/1991 |
|
Age: | 34 |
| Height: | 5ft7in |
|
Weight: | 160 |
| Hair: | Short Brown |
|
Eyes: | Hazel |
|
| Last Known Address: 3000 Block Alisa Way, Vestavia Hills, Alabama 35243 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Demetrius Alfonezo Coach is wanted in JEFFERSON COUNTY on a felony warrant charging him with Domestic Violence by Strangulation.
Wanted as of 04/14/2026
|
| Name: | COACH, DEMETRIUS ALFONEZO |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 10/21/1996 |
|
Age: | 29 |
| Height: | 5ft9in |
|
Weight: | 170 |
| Hair: | Full Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 1500 Block 52nd Street Ensley, Birmingham, Alabama 35208 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Eric Deneal Wynn is wanted by the Alabama Department of Corrections for Parole Violation.
Wanted as of 03/05/2026
|
| Name: | Wynn, Eric Deneal |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 10/13/1980 |
|
Age: | 45 |
| Hair: | Bald |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: UNK |
| Wanted By: Alabama Dept of Corrections |
Joseph Emanuel Carillo is wanted in Jefferson County on a felony warrant charging him with Sex Offender Registration Notification Act.
Wanted as of 04/08/2026
|
| Name: | CARILLO, JOSEPH EMANUEL |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 03/09/1970 |
|
Age: | 56 |
| Height: | 5ft7in |
|
Weight: | 180 |
| Hair: | Full Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 3000 Block Five Mile Creek Road, Birmingham, Alabama 35068 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Cornelius Donyell Cochran is wanted in Jefferson County on a felony warrant charging him with Domestic Violence 2nd degree.
Wanted as of 04/06/2026
|
| Name: | COCHRAN, CORNELIUS DONYELL |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 07/30/1988 |
|
Age: | 37 |
| Height: | 6ft2in |
|
Weight: | 135 |
| Hair: | Short Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 100 Block Pratt Highway , Birmingham, Alabama 35214 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Destonia Nyderrius Lee is wanted in Jefferson County on Felony Warrants charging him with Drug Trafficking and Failure to Appear for Receiving Stolen Property 1st Degree.
Wanted as of 03/27/2026
|
| Name: | LEE, DESTONIA NYDERRIUS |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 11/06/1994 |
|
Age: | 31 |
| Height: | 5ft11in |
|
Weight: | 165 |
| Hair: | Short Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 400 Block 62nd Street , Fairfield, Alabama 35064 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
| Page 1 of 11 | 214 Records | Prev | Next |