If you know where this suspect might be, please call Crime Stoppers at 205-254-7777 or click the submit a tip button on this page and get your private code number. You will remain anonymous and eligible for a cash reward if your tip to Crime Stoppers leads to an arrest.
PLEASE NOTE that all persons posted on Crime Stoppers of Metro Alabama's Wanted Page are considered innocent until proven guilty. A criminal charge is an accusation.
*You may use the dropdown and Sort by Agency or Search by County Name:
Bibb, Blount, Chilton, Cullman, Jefferson, Shelby, St Clair (Do not put a period after St in St Clair), or Walker. We are working to make our new site more searchable.
Jodie Fuller is wanted by the US Marshals for Federal Supervised Release Violation.
Wanted as of 05/15/2026
|
| Name: | FULLER, JODIE |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 08/04/1983 |
|
Age: | 42 |
| Hair: | Short Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Wanted By: US Marshal Service |
Roderick Abraham Speed is wanted in JEFFERSON COUNTY for a Felony warrant charging him with Failure to Appear on Burglary 3rd Degree.
Wanted as of 05/08/2026
|
| Name: | SPEED, RODERICK ABRAHAM |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 12/06/1975 |
|
Age: | 50 |
| Height: | 5ft9in |
|
Weight: | 205 |
| Hair: | Bald Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 200 Block 10th Court West, Birmingham, Alabama 35204 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Walter James Nettles is wanted in JEFFERSON COUNTY on a Felony warrant charging him with Failure to Appear on Assault 1st degree.
Wanted as of 05/08/2026
|
| Name: | NETTLES, WALTER JAMES |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 06/25/1977 |
|
Age: | 48 |
| Height: | 6ft0in |
|
Weight: | 160 |
| Hair: | Short Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 1900 Block Princeton Ct SW , Birmingham, Alabama 35211 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Leondre Raheem Sanders is wanted in JEFFERSON COUNTY on a Felony Warrant charging him with Domestic Violence by Strangulation.
Wanted as of 05/05/2026
|
| Name: | SANDERS, LEONDRE RAHEEM |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 05/26/1999 |
|
Age: | 26 |
| Height: | 5ft10in |
|
Weight: | 155 |
| Hair: | Long Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 2000 Block Alpine Village , Hoover , Alabama 35216 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Joe Louis Flowers is wanted in JEFFERSON COUNTY on Felony warrants charging him with Domestic Violence with a Gun.
Wanted as of 05/06/2026
|
| Name: | FLOWERS, JOE LOUIS |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 08/21/1969 |
|
Age: | 56 |
| Height: | 6ft0in |
|
Weight: | 170 |
| Hair: | Bald Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 1400 Block 34th Street Ensley , Birmingham, Alabama 35218 |
| Wanted By: BESS CT DIV, JCSO |
Nicholas Isiah Bouyer is wanted in JEFFERSON COUNTY on a felony warrant charging him with Failure to Appear on Domestic Violence Strangulation.
Wanted as of 05/04/2026
|
| Name: | BOUYER, NICHOLAS ISIAH |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 05/28/1996 |
|
Age: | 29 |
| Height: | 5ft11in |
|
Weight: | 175 |
| Hair: | Long Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 2000 Block Hollins Drive, Birmingham, Alabama 35205 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Qhumari Raheem Charles is wanted in JEFFERSON COUNTY on a Felony warrant charging him with Discharging a Firearm into a Occupied School Building or Bus.
Wanted as of 04/30/2026
|
| Name: | CHARLES, QHUMARI RAHEEM |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 12/29/2007 |
|
Age: | 18 |
| Height: | 5ft6in |
|
Weight: | 160 |
| Hair: | Long Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 400 Block 3rd Street West, Birmingham, Alabama 35204 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Joseph Bernard Winston is wanted in JEFFERSON COUNTY on Felony Warrants charging him with Failure to Appear on Burglary 3rd Degree and Fraudulent Use of a Credit Card.
Wanted as of 04/29/2026
|
| Name: | WINSTON, JOSEPH BERNARD |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 06/03/1966 |
|
Age: | 59 |
| Height: | 5ft11in |
|
Weight: | 185 |
| Hair: | Short Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 200 Block Mulberry Place , Birmingham, Alabama 35214 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Jamare Montenell Grace is wanted in JEFFERSON COUNTY on a Felony Warrant charging him with Failure to Appear on Assault 2nd Degree.
Wanted as of 04/28/2026
|
| Name: | GRACE, JAMARE MONTENELL |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 08/31/1975 |
|
Age: | 50 |
| Height: | 5ft9in |
|
Weight: | 145 |
| Hair: | Short Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 8000 Block 4th Avenue South, Birmingham, Alabama 35206 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Hiawatha Cole is wanted in JEFFERSON COUNTY on Felony warrants charging him with Failure to Appear on Drug Trafficking.
Wanted as of 04/28/2026
|
| Name: | COLE, HIAWATHA |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 09/19/1986 |
|
Age: | 39 |
| Height: | 5ft6in |
|
Weight: | 150 |
| Hair: | Long Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 500 Block Elam Street, Midfield, Alabama 35228 |
| Wanted By: BESS CT DIV, JCSO |
Christopher Aguilar-Munguia is wanted in JEFFERSON COUNTY for a Felony warrant charging him with Domestic Violence by Strangulation or Suffocation.
Wanted as of 04/28/2026
|
| Name: | AGUILAR-MUNGUIA, CHRISTOPHER |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 07/14/1997 |
|
Age: | 28 |
| Height: | 5ft5in |
|
Weight: | 150 |
| Hair: | Full Black |
|
Eyes: | Green |
|
| Last Known Address: 600 Block Camp Circle, Birmingham, Alabama 35206 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Peter Michael Petitti is wanted in JEFFERSON COUNTY on a Felony Warrant charging him with Burglary 3rd Degree.
Wanted as of 04/22/2026
|
| Name: | PETITTI, PETER MICHAEL |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 12/21/1984 |
|
Age: | 41 |
| Height: | 5ft7in |
|
Weight: | 190 |
| Hair: | Short Brown |
|
Eyes: | Hazel |
|
| Last Known Address: 1100 Block Independance Drive , Alabaster, Alabama 35007 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Rodney Earl Jeffery is wanted in JEFFERSON COUNTY for a Felony Warrant charging him with Burglary 3rd Degree.
Wanted as of 04/22/2026
|
| Name: | JEFFERY, RODNEY EARL |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 12/25/1968 |
|
Age: | 57 |
| Height: | 5ft9in |
|
Weight: | 180 |
| Hair: | Short Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 4300 Block of Pulaski Street, Birmingham, Alabama 35217 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Brian Jay Helton is wanted in JEFFERSON COUNTY on a Felony Warrant charging him with Sex Offender Registration Notification Act.
Wanted as of 04/20/2026
|
| Name: | HELTON, BRIAN JAY |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 05/30/1974 |
|
Age: | 51 |
| Height: | 6ft0in |
|
Weight: | 190 |
| Hair: | Short Brown |
|
Eyes: | Blue |
|
| Last Known Address: 1400 Block Sardis Road, Birmingham, Alabama 35071 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Edwin Rayshod Goldthwaite is wanted in JEFFERSON COUNTY for Felony Warrants charging him with Sex Offender Registration Notification Act Violation.
Wanted as of 04/21/2026
|
| Name: | GOLDTHWAITE, EDWIN RAYSHOD |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 08/28/1975 |
|
Age: | 50 |
| Height: | 5ft11in |
|
Weight: | 250 |
| Hair: | Short Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 2800 Block 31st Street Ensley, Birmingham, Alabama 35208 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Nyia Keoshia Fair is wanted in JEFFERSON COUNTY on Felony Warrants charging her with Aggravated Stalking 1st degree.
Wanted as of 04/22/2026
|
| Name: | FAIR, NYIA KEOSHIA |
| Gender: | Female |
|
Race: | Black |
| DOB: | 03/31/1994 |
|
Age: | 32 |
| Height: | 5ft7in |
|
Weight: | 165 |
| Hair: | Long Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 1700 Block 32nd Place North, Birmingham, Alabama 35234 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Laron Dimitric Player is wanted in JEFFERSON COUNTY on Felony Warrants charging him with Failure to Appear on Drug Trafficking.
Wanted as of 04/16/2026
|
| Name: | PLAYER, LARON DIMITRIC |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 05/07/1978 |
|
Age: | 48 |
| Height: | 5ft11in |
|
Weight: | 175 |
| Hair: | Short Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 4000 Block Mountain View Drive, Pinson, Alabama 35126 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Rakim Renard Brown is wanted in JEFFERSON COUNTY on Felony Warrants charging him with Domestic Violence Burglary 3rd degree.
Wanted as of 04/17/2026
|
| Name: | BROWN, RAKIM RENARD |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 06/14/1993 |
|
Age: | 32 |
| Height: | 5ft2in |
|
Weight: | 170 |
| Hair: | Full Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 500 Block 41st Street North, Birmingham, Alabama 35222 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Anqunetta Renea Fairley is wanted in JEFFERSON COUNTY for a Felony Warrant charging her with Retail Theft 1st degree.
Wanted as of 04/13/2026
|
| Name: | FAIRLEY, ANQUNETTA RENEA |
| Gender: | Female |
|
Race: | Black |
| DOB: | 09/14/1984 |
|
Age: | 41 |
| Height: | 5ft8in |
|
Weight: | 170 |
| Hair: | Full Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 700 Block 80th Place South, Birmingham, Alabama 35206 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
Demetrius Alfonezo Coach is wanted in JEFFERSON COUNTY on a felony warrant charging him with Domestic Violence by Strangulation.
Wanted as of 04/14/2026
|
| Name: | COACH, DEMETRIUS ALFONEZO |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 10/21/1996 |
|
Age: | 29 |
| Height: | 5ft9in |
|
Weight: | 170 |
| Hair: | Full Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 1500 Block 52nd Street Ensley, Birmingham, Alabama 35208 |
| Wanted By: BHAM CT DIV, JCSO |
| Page 1 of 10 | 198 Records | Prev | Next |