Failure To Appear Driver's License Expired More Than 1 Year
Wanted as of 03/19/2026
|
| Name: | Ramirez-Rodriguez, Javier |
| Gender: | Male |
|
Race: | Hispanic |
| DOB: | 10/14/1989 |
|
Age: | 36 |
|
| Last Known Address: 250 S DeWitt Place, Coal City, Illinois 60416 |
| Case: 26MT98 |
| Wanted By: Morris Police Department, Morris, Illinois |
Failure To Appear Driving While License Suspended
Wanted as of 03/19/2026
|
| Name: | Haney, Jon Clifford |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 07/16/1970 |
|
Age: | 55 |
| Height: | 6ft1in |
|
Weight: | 240 |
| Hair: | Brown |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 4 Balmoral Drive, Diamond, Illinois 60416 |
| Case: 26MT80 |
| Wanted By: Coal City Police Department, Coal City , Illinois |
Failure To Appear Driving Under The Influence-Alcohol
Wanted as of 03/19/2026
|
| Name: | Cox, Jonathan L |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 09/09/1985 |
|
Age: | 40 |
| Height: | 5ft9in |
|
Weight: | 185 |
| Hair: | Brown |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 80 Hampton Street, Morris, Illinois 60450 |
| Case: 24DT94 |
| Wanted By: Morris Police Department, Morris, Illinois |
Failure To Appear Driving While Suspended
Wanted as of 03/19/2026
|
| Name: | Coffey, Garret J |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 08/28/2002 |
|
Age: | 23 |
| Height: | 5ft10in |
|
Weight: | 220 |
| Hair: | Red |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 3 Balmoral Drive, Diamond, Illinois 60416 |
| Wanted By: Grundy County Sheriff's Department, Morris, Illinois |
Failure To Appear Driving While License Revoked
Wanted as of 01/26/2026
|
| Name: | Terrell, Jamie M |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 10/17/1986 |
|
Age: | 39 |
| Height: | 5ft8in |
|
Weight: | 140 |
| Hair: | Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 804 High Grove Drive, Minooka, Illinois 60447 |
| Wanted By: Minooka Police Department, Minooka, Illinois |
Failure To Appear Driving Under Influence
Wanted as of 12/11/2025
|
| Name: | Maradiage-Herrera, Marco T |
| Gender: | Male |
|
Race: | Hispanic |
| DOB: | 11/20/1992 |
|
Age: | 33 |
| Height: | 5ft8in |
|
Weight: | 180 |
| Hair: | Brown |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 1 Washington Street, Diamond, Illinois 60416 |
| Case: 25DT78 |
| Wanted By: Grundy County Sheriff's Department, Morris, Illinois |
Failure To Appear No Valid Driver's License
Wanted as of 12/08/2025
|
| Name: | Ludlum, Jeffrey A |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 06/25/1958 |
|
Age: | 67 |
| Height: | 5ft10in |
|
Weight: | 215 |
| Hair: | Brown |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 240 N Shabbona Street, Coal City, Illinois 60416 |
| Case: 25MT549 |
| Wanted By: Minooka Police Department, Minooka, Illinois |
Failure To Appear No Valid Driver's License
Wanted as of 12/06/2025
|
| Name: | Hernandez, Yovani |
| Gender: | Female |
|
Race: | Hispanic |
| DOB: | 12/22/2000 |
|
Age: | 25 |
| Hair: | Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 10 Walnut Street, Minooka, Illinois 60447 |
| Case: 25MT759 |
| Wanted By: Minooka Police Department, Minooka, Illinois |
Failure To Appear Driving While License Suspended/Revoked
Wanted as of 11/19/2025
|
| Name: | Robison, Eric W |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 10/28/1979 |
|
Age: | 46 |
| Height: | 5ft3in |
|
Weight: | 140 |
| Hair: | Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 15297 Ashley Road, Morris, Illinois 60450 |
| Case: 25CF325 |
| Wanted By: Morris Police Department, Morris, Illinois |
Unlawful Possession of Controlled Substance
Wanted as of 11/05/2025
|
| Name: | Taller, Jonathon D |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 02/21/1985 |
|
Age: | 41 |
| Height: | 5ft11in |
|
Weight: | 140 |
| Hair: | Brown |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 2600 W Route 6, Morris, Illinois 60450 |
| Case: 25CF331 |
| Wanted By: Grundy County Sheriff's Department, Morris, Illinois |
Failure To Appear Traffic
Wanted as of 10/23/2025
|
| Name: | Hudson, Eric Eugene |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 11/23/1972 |
|
Age: | 53 |
| Height: | 6ft0in |
|
Weight: | 250 |
| Hair: | Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 27 Beech Street , Minooka, Illinois 60447 |
| Case: 25MT581 |
| Wanted By: Minooka Police Department , Minooka, Illinois |
Failure To Appear Driving While License Suspended/Revoked
Wanted as of 10/06/2025
|
| Name: | Munoz-Villegas, Heather Louise |
| Gender: | Female |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 07/22/1978 |
|
Age: | 47 |
| Height: | 5ft5in |
|
Weight: | 160 |
| Hair: | Red |
|
Eyes: | Hazel |
|
| Last Known Address: 644 South Broadway Street, Apt #2, Coal City, Illinois 60416 |
| Case: 25MT489 |
| Wanted By: Morris Police Department, Morris, Illinois |
Failure To Appear Possession of Controlled Substance with Intent to Deliver
Wanted as of 09/29/2025
|
| Name: | Okransinski, Nicole R |
| Gender: | Female |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 01/04/1995 |
|
Age: | 31 |
| Height: | 5ft1in |
|
Weight: | 130 |
| Hair: | Brown |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 371 Coneflower Drive, Minooka, Illinois 60474 |
| Case: 24CF17 |
| Wanted By: Minooka Police Department, Minooka, Illinois |
Failure To Appear Domestic Battery
Wanted as of 09/26/2025
|
| Name: | Branner, Rachelle M |
| Gender: | Female |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 07/11/1985 |
|
Age: | 40 |
| Height: | 5ft7in |
|
Weight: | 170 |
| Hair: | Blonde |
|
Eyes: | Hazel |
|
| Last Known Address: 11 Churchill Drive, Diamond, Illinois 60416 |
| Case: 23DV76 |
| Wanted By: Grundy County Sheriff's Department, Morris, Illinois |
Failure To Appear Driving While License Revoked
Wanted as of 09/05/2025
|
| Name: | Areqbesola, Dominick O |
| Gender: | Male |
|
Race: | Black |
| DOB: | 06/25/1984 |
|
Age: | 41 |
| Height: | 6ft0in |
|
Weight: | 245 |
| Hair: | Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 1108 Liberty Street, Morris, Illinois 60450 |
| Case: 25CF179 |
| Wanted By: Grundy County Sheriff's Department, Morris, Illinois |
Failure To Appear Suspended, Revoked Driver's License
Wanted as of 08/15/2025
|
| Name: | Shaw, Attilah G |
| Gender: | Female |
|
Race: | Black |
| DOB: | 07/17/1972 |
|
Age: | 53 |
| Height: | 5ft5in |
|
Weight: | 140 |
| Hair: | Black |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 802 Lakeshore Drive, Morris, Illinois 60450 |
| Case: 23CF12 |
| Wanted By: Morris Police Department, Morris, Illinois |
Failure To Appear Driving Under the Influence-Alcohol
Wanted as of 08/15/2025
|
| Name: | Jimenez Jaimes, David M |
| Gender: | Male |
|
Race: | Hispanic |
| DOB: | 08/24/2004 |
|
Age: | 21 |
| Height: | 5ft3in |
|
Weight: | 110 |
| Hair: | Brown |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 19 Maple Street, Minooka, Illinois 60447 |
| Case: 24DT127 |
| Wanted By: Minooka Police Department, Minooka, Illinois |
Failure To Appear Driving While License Suspended
Wanted as of 07/16/2025
|
| Name: | Vanegas Barros, Mauris A |
| Gender: | Male |
|
Race: | Hispanic |
| DOB: | 10/31/1987 |
|
Age: | 38 |
| Height: | 5ft7in |
|
Weight: | 145 |
| Hair: | Brown |
|
Eyes: | Brown |
|
| Last Known Address: 5355 E Sand Ridge Road, Morris, Illinois 60450 |
| Case: 25MT348 |
| Wanted By: Minooka Police Department, Minooka, Illinois |
Criminal Damage to Government Supported Property
Wanted as of 07/16/2025
|
| Name: | Luce, Anthony D |
| Gender: | Male |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 02/06/1980 |
|
Age: | 46 |
| Height: | 5ft10in |
|
Weight: | 185 |
| Hair: | Brown |
|
Eyes: | Blue |
|
| Last Known Address: 216 Liberty Street, Morris, Illinois 60450 |
| Case: 25CF221 |
| Wanted By: Morris Police Department, Morris, Illinois |
Failure To Appear Retail Theft
Wanted as of 07/16/2025
|
| Name: | Fields, Beth A |
| Gender: | Female |
|
Race: | Caucasian |
| DOB: | 04/11/1975 |
|
Age: | 50 |
| Height: | 5ft2in |
|
Weight: | 150 |
| Hair: | Brown |
|
Eyes: | Blue |
|
| Last Known Address: 3295 N Route 47, Morris, Illinois 60450 |
| Case: 24CM26 |
| Wanted By: Grundy County Sheriff's Department, Morris, Illinois |
| Page 1 of 4 | 76 Records | Prev | Next |